Trabzon Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yomra Belediye Başkanı Bıyık ilçesinin isminin olaylarla gündeme gelmesinden rahatsız

BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE ARACINDAN İNDİKTEN SONRA SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN VE SIKILAN 5 KURŞUN ŞANS ESERİ KENDİSİNE İSABET ETMEYEN TRABZON’UN YOMRA BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA BIYIK, HAİN BİR SALDIRIYA UĞRADIĞINI BELİRTEREK, “BU İLÇE ARTIK BU OLAYLARLA ANILMAYACAK. BU YOMRA’NIN SAYMADIM AMA KAÇINCI VAKASIDIR. HİÇBİR TANESİNİN FAİLLERİ BULUNAMAMIŞTIR. ARTIK YOMRA HALKI BURADA TOPLANARAK ‘BIKTIK SİZDEN’ DİYOR. İLÇEYİ KENDİ HALİNE BIRAKIN” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yomra Belediye Başkanı Bıyık ilçesinin isminin olaylarla gündeme gelmesinden rahatsız
183 views
18 Haziran 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Trabzon’un Yomra ilçesinde bir hafta önce belediye binası önünde aracından indikten sonra silahlı saldırıya uğrayan ve sıkılan 5 kurşun şans eseri kendisine isabet etmeyen Trabzon’un Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, hain bir saldırıya uğradığını belirterek “Bu ilçe artık bu olaylarla anılmayacak. Bu Yomra’nın saymadım ama kaçıncı vakasıdır. Hiçbir tanesinin failleri bulunamamıştır. Artık Yomra halkı burada toplanarak ’bıktık sizden’ diyor. İlçeyi kendi haline bırakın” dedi.

Trabzon’da 11 Haziran Cuma günü Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a gerçekleştirilen silahlı saldırı siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları tarafından kınandı. Yomra Belediye binası önünde düzenlenen ve çok sayıda vatandaşın katıldığı basın toplantısında konuşan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, seçim döneminde de sıkıntılar yaşadığını belirterek, “Merhum Cumhurbaşkanımız, zamanın Başbakanı Turgut Özal, kürsüde konuşurken uğradığı hain saldırının ardından veciz bir ifade kullanmıştı. Bugün ben de aynısını tekrarlamak istiyorum. ’Allah’ın verdiği ömrü O’nun izninden başka alacak yoktur. Biz de ona teslim olmuşuz.’ Bir hafta önce burada belediye binasına girişimiz esnasında hain bir saldırıya uğramış bulunuyorum. O gün burada olayın gerçekleştiği anda burada bulunan 4-5 tane vatandaşımız vardı. Belki bu kalabalık bugün bu 4-5 tane insandan birkaçının cenazesi için veya hastanedeki ziyareti için bu toplantıyı düzenlemek zorunda kalacaktık. Olay düşünülmüş olduğundan daha vahim bir duruma ilerlemiş olacaktı. Bu saldırı Yomra’ya olan çalışma azmimi durdurabilecek bir saldırı değil. 15 saat çalışacaktık 20 saat çalışacağız. Vatandaşlarımıza söz vermiş olduğumuz hizmetlerimizi gerçekleştirebilmek için sonuna kadar çalışacağız. Biz bu yola çıktığımız zaman vatandaşımızın hizmetini yapacağımıza, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağımıza ve belediyenin bir kuruşunu kimseye peşkeş çekmeyeceğimize and içerek göreve başladık. Bundan sonraki süreçte de söylediklerimizin arkasında durarak çalışacağız” şeklinde konuştu.

Yomra ilçesinin artık bu olaylarla anılmayacağını dile getiren Başkan Bıyık, “Yomra’da bizim siyasi seçim çalışmalarımızı yapmış olduğumuz süreçte de de bu sıkıntılarla karşılaştık. Bir ilçe düşünün demokrasi içerisinde bir seçim yapamayacak kadar kötü bir duruma sokulmuştur. Seçim döneminde bunlarla karşı karşıya kaldık. Seçim vaatlerimizde bu ilçeye huzur, adalet getireceğiz dedik. Bu ilçe artık bu olaylarla anılmayacak. Bu Yomra’nın saymadım ama kaçıncı vakasıdır. Hiçbir tanesinin failleri bulunamamıştır. Artık Yomra halkı burada toplanarak ’bıktık sizden’ diyor. İlçeyi kendi haline bırakın” ifadelerini kullandı.

Başkan Bıyık konuşmasının ardından vatandaşlarla görüşerek teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.