Trabzon Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Turizmciler ’tur” genelgesi bekliyor

TÜRSAB DOĞU KARADENİZ BÖLGE BAŞKANI VOLKAN KANTARCI, SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMALARININ OLDUĞU HAFTA SONLARINDA SEYAHAT ACENTALARIMIZ YABANCI TURİSTLERE TUR PROGRAMLARI DÜZENLEMEKTE OLUP, TÜRK VATANDAŞI OLAN YERLİ TURİSTLERE YÖNELİK TUR YAPIP YAPAMAYACAĞI İLE İLGİLİ BELİRSİZLİĞİN İSE DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Turizmciler ’tur” genelgesi bekliyor
151 views
01 Şubat 2021 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu hafta sonlarında seyahat acentalarının yabancı turistlere tur programları düzenlediğini ancak Türk vatandaşı olan yerli turistlere yönelik tur organizasyonu yapıp yapamayacağı ile ilgili belirsizliğin ise devam ettiğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Kantarcı, “Ülke genelinde az sayıda da olsa farklı şehir ve bölgelere konaklamalı turlar yapılmakta, çok sayıda seyahat acentası ise belirsizlikten dolayı tur gerçekleştirememektedir. Bizim bölgemize de farklı bölge ve illerden tur grupları gelmekte, bölge acentalarımızın bazıları da hem bölgemizde hem de farklı bölgelerde konaklamalı turlar yapmaktalar. İllere göre farklı uygulamalar da görülmektedir. Ekonomik olarak çok zor günler geçiren seyahat acentalarımız için en ufak gelir kaynağının bile çok önemli olduğu dönemdeyiz. Bu belirsizlikten seyahat acentalarımız da rahatsız olmaktadırlar. Mevcut belirsizlikte haksız rekabet durumu da oluşmaktadır. Konuyla ilgili genel merkezimizle defalarca görüştük, onlara da ulaşan yazılı net bilgi yok. Kısıtlamaların uygulanacağı günlerde, emniyet güçlerince yapılacak denetimlerde yaşanması olası sıkıntıların giderilmesi amacıyla bu hususlar hakkında İçişleri Bakanlığı’nın, yılbaşı öncesinde ve geçtiğimiz hafta kayak otelleri ve tesisleri ile ilgili yayımladığı genelge gibi, kısıtlama günlerinde seyahat acentalarının yerli turistlere tur yapabilmesi konusuyla ilgili detaylı bir genelge beklemekteyiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.