Trabzon Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sertaç Güven: “Türkiye’de her yıl bine yakın kişi inşaatlardan düşme sonucu hayatını kaybediyor”

NORTİNVEST YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE İSKELE KALIP SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (İKSD) ‘GÜVENLİ HAYAT GÜVENLİ İSKELE’ PROJESİ KOORDİNASYON EKİBİ DANIŞMANI SERTAÇ GÜVEN, İSKELE ÜRETİMİ KONUSUNDA GÜÇLÜ OLDUKLARINI ANCAK KURULUMU NOKTASINDA BU KADAR BAŞARILI OLAMADIKLARINI BELİRTEREK, TÜRKİYE’DE HER YIL HER ORTALAMA 2 BİN KİŞİNİN İŞ KAZASI NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİĞİNİ BUNLARIN YARIYA YAKININ DÜŞMELERDEN MEYDANA GELDİĞİNİ SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sertaç Güven: “Türkiye’de her yıl bine yakın kişi inşaatlardan düşme sonucu hayatını kaybediyor”
154 views
16 Ekim 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nortinvest Yönetim Kurulu Başkanı ve İskele Kalıp Sanayicileri Derneği (İKSD) ’Güvenli Hayat Güvenli İskele’ projesi koordinasyon ekibi danışmanı Sertaç Güven, Türkiye’de her yıl bine yakın kişinin inşaatlardan düşme sonucu hayatını kaybettiğini söyledi.

Güven, inşaat iskelesi üretimi konusunda güçlü olduklarını ancak kurulumu noktasında bu kadar başarılı olamadıklarını söyledi.

İskele Kalıp Sanayicileri Derneği (İKSD) Avrupa Birliği Hibe Projesi kapsamında organize ettiği ’Güvenli Hayat Güvenli İskele’ Güvenli İskele Mesleki Gelişim Semineri Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Seminere Trabzon IMO Şube Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Aydın, İKSD Genel Sekreteri, AB Proje Koordinatörü Akın Alıkçıoğlu ve Nortinvest Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Güven katıldı.

Koordinasyon ekibi danışmanı Sertaç Güven, dünya ekonomisinde Türkiye ekonomisinin yüzde 1’in altında pay aldığını hatırlattı. Güven “Ama müteahhitlerin yüzde 4.34 pay aldığı gördüğümüzde bu sektörün ne kadar büyük olduğunu görebiliyoruz. Türk inşaat mühendisleri için gurur verici bir olay. İskele alanında tüm yabancı oyuncular ülkemizde faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda çok güçlü yerli üreticilerimiz var iskele üretimi konusunda. Yalnız iskele kurulumuna geldiğimizde maalesef bu kadar başarılı değiliz. Türkiye’de iş kazası nedeniyle ölüm sayısına baktığımızda ortalama 2 bin kişi iş kazalarında hayatını kaybediyor. Bunların yarıya yakını düşerek ölüyor. Her sene bin kişi düşerek Türkiye’de hayatını kaybediyor. Bu sayının büyük çoğunluğu iskeleden meydana geliyor. O yüzden iskele kurulumunda ülke olarak çok ciddi mesafe almamız gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.