Trabzon Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünya Diyabet Gününde öğrencilerin kan şekeri ölçümü yapıldı

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ BESLENME VE DİYETETİK KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİ, ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ NURSEDA HATUNOĞLU VE ESRA TUGAY İLE BİRLİKTE FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN DÜNYA DİYABET GÜNÜ’NDE ÜNİVERSİTEDE KAN ŞEKERİ ÖLÇÜMÜ YAPTILAR, DİYABET İLE İLGİLİ BROŞÜRLER DAĞITTILAR. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ÖMER YILDIZ YERLEŞKESİNDE GERÇEKLEŞEN ETKİNLİĞE ÖĞRENCİLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dünya Diyabet Gününde öğrencilerin kan şekeri ölçümü yapıldı
136 views
15 Kasım 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Avrasya Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Kulübü öğrencileri, Öğretim Görevlileri Nurseda Hatunoğlu ve Esra Tugay ile birlikte farkındalık oluşturmak için Dünya Diyabet Günü’nde üniversitede kan şekeri ölçümü yaptılar, diyabet ile ilgili broşürler dağıttılar. Avrasya Üniversitesi Ömer Yıldız Yerleşkesinde gerçekleşen etkinliğe öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Etkinlikle ilgili konuşan Öğretim Görevlisi Nurseda Hatunoğlu “Farkındalık oluşturmak için bu etkinliği düzenledik. Öğrencilerimizle kan şekeri ölçümü yaptık, sonuçlar ise genelde normal aralıkta olduğunu söyleyebilirim. Diyabet, erişkinlerde daha sık olmak üzere her yaşta görülebilen ve yol açtığı komplikasyonlar nedeniyle çok önemli bir halk sağlığı sorunu olan bir hastalık olarak biliniyor. Genel olarak erişkinlerde şişmanlıkla bağlantılı olan Tip 2 diyabet, çocuklarda başından itibaren insülin tedavisi gerektiren Tip 1 diyabet görülmektedir. Tip 2 diyabet sıklığı bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde artmakta ve gelişen ekonomiler için en önemli kronik hastalık yükünü oluşturmaktadır. Oysa Tip 2 diyabet vakalarının yüzde 70’ni, sağlıklı kahvaltı, lifli sebze, taze meyve suyu, tam buğday ekmeği, yağsız et, balık ve fındık tüketimi ve düzenli egzersiz içeren sağlıklı yaşam tarzı ile önlemek mümkündür” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.