Trabzon Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Doğu Karadenizli turizmcilerden kısa çalışma ödeneğinin uzatılması ve sicil affı talebi

TÜRSAB DOĞU KARADENİZ BÖLGE TEMSİL KURULU BAŞKANI VOLKAN KANTARCI, 31 MART 2021’DE SONA ERECEK OLAN KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNİN UZATILMASINI VE TURİZMCİLERE SİCİL AFFI GETİRİLMESİNİ İSTEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Doğu Karadenizli turizmcilerden kısa çalışma ödeneğinin uzatılması ve sicil affı talebi
190 views
03 Mart 2021 - 10:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, 31 Mart 2021’de sona erecek olan kısa çalışma ödeneğinin uzatılmasını ve turizmcilere sicil affı getirilmesini istedi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulanan Kantarcı ‘’Yaklaşık bir yıldır uygulamada olan kısa çalışma ödeneği, istihdamın korunmasına katkı sağladı, turizm sektöründeki firmalara ve çalışanlara nefes aldırdı, pandemi sürecinin çok zor şartlarında turizm sektörü için en önemli destek oldu. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de en fazla etkilenen sektör olan turizm sektörü, tarihinin en zor dönemini yaşamakta. Belirsizlikler devam ederken, sektör olarak olağan şartlara ulaşmamız ve toparlanmamız zaman alacaktır. Kısa çalışma ödeneğinin devamı, turizm sektörümüz için hayati önem taşımaktadır. İstihdamda oluşacak olumsuz etkiler minimumda kalmalı, pandemi sonrası ülkemizin ekonomisine yine en büyük katkıyı sağlayabilmemiz için işletmelerimizin ayakta kalabilmesi ve tecrübeli, donanımlı, yetişmiş insan kaynağını koruyabilmemiz gerekmektedir. Bu nedenlerle kısa çalışma ödeneğinin uzatılması ve bu yılın sonuna kadar devam ettirilmesi gerekir. Sayın Cumhurbaşkanımızdan, bu konuyla ilgili iyi haberler beklemekteyiz” dedi.

Turizmciler için diğer bir önemli konunun sicil affı olduğunu belirten Volkan Kantarcı “Çok zor şartlarda olan turizm sektörü için sicil affı şart. Hayatta kalma mücadelesi içinde olan seyahat acentalarımızdan şimdiye kadar oluşturulan paketlerden yararlanamayanların sayısı oldukça fazla. Gerek pandemi öncesindeki kış döneminde, gerekse pandemi sürecinde kredilerini, ödemelerini zamanında yapamayan seyahat acentalarımızdan bankalar nezdindeki olumsuz sicili olanlar, ihtiyaçları olan desteklerden maalesef yararlanamadılar. Krediye en fazla ihtiyacı olan turizm sektörümüzü ayakta tutabilmemiz için sicil affı uygulanmalı. Sicil sorunu olanlar, KGF kredilerini kullanamadıkları gibi geçtiğimiz hafta Halkbank ve TÜRSAB iş birliği ile üyelere yönelik özel kredi destek paketinden de maalesef faydalanamamaktalar. Ayrıca gerçekleştirilmesini beklediğimiz sicil affında, bankaların geçmiş arşivlerini silmeleri gerekmekte, sicil affında bu detayın da göz önünde bulundurulması gerekiyor’’ diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.