Trabzon Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Akçaabat Belediyesinden el sanatları kursu

AKÇAABAT BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE, KADIN İSTİHDAMININ ARTTIRILMASINA YÖNELİK GELİŞTİRİLEN PROJE KAPSAMINDA, AKÇAABAT HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİNDE AKÇAABAT BELEDİYESİ HANIMLAR KÜLTÜR EVİNDE AÇILAN; HALI DOKUMA, NAKIŞ VE TAKI TASARIM KURSLARI İLE ŞEHİRDE YAŞAYAN KADINLAR HEM ÖĞRENİYOR HEM DE ÜRETİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Akçaabat Belediyesinden el sanatları kursu
298 views
08 Aralık 2021 - 9:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kadın istihdamının arttırılmasına yönelik geliştirilen proje kapsamında Akçaabat Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Akçaabat Belediyesi Hanımlar Kültür Evinde açılan Halı Dokuma, Nakış ve Takı Tasarım Kursları ile şehirde yaşayan kadınlar hem öğreniyor hem de üretiyor.

Kursu ziyaret ederek konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim “Akçaabat Belediyesi olarak kadınlara yönelik faaliyetlerimize yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Şehrimizde yaşayan kadınlarımızın sosyalleşmesi için hem de unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının gelecek kuşaklara aktarımının sağlanması adına Belediyemiz Bünyesinde Halı Dokuma, Nakış ve takı tasarım kurslarını İlçe Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde hayata geçirdik. Kurslarımız, Belediyemize ait Hanımlar Kültür Evi’nde devam ediyor. Her bir kursa bayanlardan yoğun ilgi var. Kadın elinin değdiği her işte güzel sonuçlar, güzel ürünler ortaya çıkıyor. Buradaki kurslarımızda da kadınlarımızın özverisini, gayretini samimiyetini gördüm. Halı dokuma kursumuzda Akçaabat’a has halı motifleri ortaya çıkıyor. Nakış kursunda geçmiş dönemde büyüklerimizin özellikle çeyiz hazırlarken evlerde yaptıkları işlemeler tekrar gün yüzüne çıkartılıyor. Kursların sonunda kadınlarımızın buradan öğrendikleri ile meslek sahibi olacaklarını hedefliyoruz. Kadınlarımız kendileri üretecek ve kendi ürettiklerini satarak ekonomik anlamda ailelerine katkı sağlayacak. Bunun yanında unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımız da gelecek nesillere aktarılmış olacaktır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.